Calisthenics
90GündeDevr-iBody
Fiyatlar
Programlar
Beslenme
Nasılsın ?
Neredeyiz ?
Fiyatlar

Vücut Kitle İndeksi Kaç Olmalı ?

Beden kitle indeksi 18,5 kg/m2’nin altında olduğunda osteoporoz,

kısırlık ve bağışıklık sisteminde zayıflama gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Aynı zamanda normalin altında bir kiloya sahip olmak, yeme bozukluğu ya da başka bir rahatsızlığın habercisi de olabilir.

Kilo normal aralığa yaklaştıkça, vücudun bağışıklığı güçlenecektir.

Makroları saymak, sahip olduğunuz beslenme hedefiniz ne olursa olsun size yardımcı olabilir ve çoğunlukla vücutlarındaki değişiklikleri takip eden veya faaliyetleri için uygun şekilde yakıt arayan aktif insanlar için önemli bir araçtır.

Eğer kilo kontrolü ile ilgili endişeler varsa, başka problemler olmadığından emin olmak için mutlaka doktora veya diyetisyene danışılmalıdır.

Beden kitle indeksi 18,5 – 24,9 aralığında ise normal bir kiloda demektir ve bu durumda kilo ile ilgili sağlık sorunlarına yakalanma olasılığı azdır.

Kiloyu korumak için beslenmeye dikkat etmeli ve düzenli egzersiz yapmak gereklidir. Yetişkin bireylerin gün içinde en az 30 dakika aktif olması gerekir.

25’in üzerinde bir beden kitle indeksi ise kiloya bağlı diyabet, kalp hastalıkları ve bazı kanser çeşitleri gibi sağlık sorunları yaşamaya sebep olabilir. Beden kitle indeksi yükseldikçe bu hastalıklara yakalanma riski de artar.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

Not : İdeal kilo hesaplama, yaş boy kilo ve hatta vücut tipine göre bile değişebilir.

Boyunuz*

Kilonuz*

Zayıf

ideal

Kilolu

Obez

Sonuçlar

Vicdan Rahatlatıldı

18 yaşımdan 27 yaşıma kadar Fitness, Crossfit, Vücut geliştirme, Cimnastik, Futbol, Yüzme, Tenis, Atletizm in bazı branşları gibi bir çok alanda ikame ettim. 27 yaşımdan bu yana sürdürülebilir, bütüncül sağlıklı yaşama odaklı ilerliyorum. Şimdi 37 yaşımdayım. Fitcifitolur bir aktarımdır, Yaşam tarzıdır, Deneyimdir, daima güncellenen bir yoldur, Sağlıklı yaşam kültürüdür. Bu felsefeyi benimseyen herkes Fitcifitolur’dur.

90GündeDevr-iBody insan Kaynakları Biz Kimiz Bize Ulaş Kişisel Verilerin Korunması

Bizi Takip Edin

© Tüm Hakları YouPerson & Fitcifitolur Firmasına Saklıdır - Gizlilik Politikası
WhatSapp Destek WhatSapp Destek
Firmawebsite

KAPAT
X