Calisthenics
90GündeDevr-iBody
Fiyatlar
Programlar
Beslenme
Nasılsın ?
Neredeyiz ?
Fiyatlar

Makro Nedir ?

'Makrolar' makro besinlerin kısaltmasıdır (çok daha küçük miktarlarda ihtiyaç duyulan mikro besinlere -vitamin ve mineraller- göre) Karbonhidratları, yağları ve proteinleri ifade eder.

Karbonhidratlar ve proteinler gram başına 4 kalori içerirken, yağlar gram başına 9 kalori içerir. Ve bu, makrolarınızın doğru bir şekilde sayılması için önemlidir.

Makroları saymanın faydaları nelerdir?

Makroları saymanın temel faydası, beslenme hedefinizdeki hedef aralığınıza ulaşıp ulaşmadığınızı bilmektir.

Makroları saymak, sahip olduğunuz beslenme hedefiniz ne olursa olsun size yardımcı olabilir ve çoğunlukla vücutlarındaki değişiklikleri takip eden veya faaliyetleri için uygun şekilde yakıt arayan aktif insanlar için önemli bir araçtır.

Aktif insanlar, yüksek yoğunlukta performans gösterecek enerjiye sahip olmak veya uzun süre egzersiz yapmak için belirli miktarda karbonhidrata ihtiyaç duyar.

Bir kişinin ne kadar ihtiyacı olduğunu tahmin etmek için belirlenmiş formüller vardır, bu nedenle makroları saymak, hedef aralığa ulaşıp ulaşmadığınızı bilmenize yardımcı olur.

Protein için de aynısı geçerli, örneğin, kas kaybını önlemek ve kas protein sentezini desteklemek için belirli bir düzeyde protein alımı gereklidir, bu nedenle protein gramlarını saymak yeterli protein tüketip tüketmediğinizi bilmenizi sağlar.

Makro Hesaplama

Diyetteki makrolar hangi besinleri tüketeceğinizi belirler. Peki sizin makrolarınız? Makro besin hesaplayıcıyla kolayca makro miktarınızı bulabilirsiniz.

Alınan Kalori (calorie)

Yağ (%)

Karbonhidrat (%)

Protein (%)

Sonuçlar

Vicdan Rahatlatıldı

18 yaşımdan 27 yaşıma kadar Fitness, Crossfit, Vücut geliştirme, Cimnastik, Futbol, Yüzme, Tenis, Atletizm in bazı branşları gibi bir çok alanda ikame ettim. 27 yaşımdan bu yana sürdürülebilir, bütüncül sağlıklı yaşama odaklı ilerliyorum. Şimdi 37 yaşımdayım. Fitcifitolur bir aktarımdır, Yaşam tarzıdır, Deneyimdir, daima güncellenen bir yoldur, Sağlıklı yaşam kültürüdür. Bu felsefeyi benimseyen herkes Fitcifitolur’dur.

90GündeDevr-iBody insan Kaynakları Biz Kimiz Bize Ulaş Kişisel Verilerin Korunması

Bizi Takip Edin

© Tüm Hakları YouPerson & Fitcifitolur Firmasına Saklıdır - Gizlilik Politikası
WhatSapp Destek WhatSapp Destek
Firmawebsite

KAPAT
X