Calisthenics
90GündeDevr-iBody
Fiyatlar
Programlar
Beslenme
Nasılsın ?
Neredeyiz ?
Fiyatlar

Kas Yapmaya Çalışırken Yapılan 10 HataTakviye Olmazsa Olmaz Değildir!

Herkes sizi kandırmaya çalışıyor, dergiler, siteler, hocalar, reklamlar evet evet gerçekten böyle, eline protein tozu almış kaslı vücuduyla dergilere kapak olmuş mükemmel bir beden.

Size resmen şunu ima ediyor; bunu iç böyle ol.

Gerçekte ise şöyle;

Hayatını spora adamış tüm parasını steroide, beslenmeye ve supplementlere yatırmış, yılların emeğini vermiş bir hayat.

Takviye sadece destektir, neyin desteği ?

Doğru beslenmeni yaptın, antrenmanların harika gidiyor, dinlenmene vakit ayırıyorsun işte tam bu sırada desteğe ihtiyacın olduğunu hissedeceksin fakat bunları gerçekleştirmeden, gerçek mucizenin takviye olduğunu düşünmek büyük bir hatadır.


İlerlemenin Yetersizliği için Mazeret Bulmak

Çoğu insan istediği sonuçları alamadığında veya işler umdukları gibi gitmediğinde, hemen suçlayacak ve mazeretler çıkarmaya başlayacak bir şey ararlar.

Örneğin:

'Antrenman yapacak vaktim yok ”

'Kötü genetiğim var'

'Arkadaşlarım ve ailem beni desteklemiyor ”

'Benimle spor salonuna gidecek arkadaşım yok ”

Çalışma programını suçla, aileyi suçla ya da işe yaramayan aptal antrenman programını suçla.

Çoğu insan, kendilerinin belki de ilerleme yetersizliklerinin ana nedeni olduğu gerçeğini asla düşünmez. Şimdi, dürüst olalım, evet bazı insanların genetik avantajları var, zaman çizelgesi avantajları, aile desteği vs. Bununla birlikte, bunların söylenmesinden daha ​​kötü durumda olan birçok insan var.

Her şey senin zihninde bitiyor. Ya sürekli mazaret ararsın yada daima bir çıkış yolu ararsın, buda seni sen yapar.


Kendinizi Başkalarıyla Karşılaştırma

  Vücut geliştirme söz konusu olduğunda, sizden her zaman daha büyük, daha güçlü, daha yağsız ve daha kaslı insanlar olacaktır. Bu hangi seviyede olduğunuza bakmaksızın her zaman böyledir.

Her zaman kendini başkalarıyla karşılaştırmak seni felakete hazırlar.

Kendinizi geliştirmeye odaklanın.

Spor da kendinize en iyi yatırım şu dur. Her zaman bir önce ki antrenmandan daha iyi olmaya çalışın ve asla düzeni bozmayın.

Disipilin Disiplin Disiplin...!


İlerlemenizi İzlememek

Kara düzen programlar ve kara düzen beslenme ile yol alamazsınız. Bu şekilde kendinizi takip edemezsiniz.

Kendinize eylem planı oluşturun;

Günlük, haftalık, aylık ve yıllık çizelgeniz olmalı. Alacağınız kaloriden kaldıracağınız ağırlığa kadar hesap yaparak ilerlemelisiniz.

Planlı ilerlemek kendinizi izleyebilme fırsatı verir, bu da adımlarınızı yere sağlam basmanızı sağlar. Gelişiminizi somutlaştırmış olursunuz.

Her zaman planlı olduğunuz için kendinizi izleyebileceksiniz.

'Overtraining’ Çok Fazla Egzersiz yapmak

Ben buna aceleci bir tutum diyorum, çok fazla antrenman yapmak, yeterli dinlenmemek ve doğru beslenmemek gibi bir çok etken overtraining yapabilir. Bu durum sporcuya halsizlik, bıkkınlık, isteksizlik verim alamama pisikolojisi ile karşı karşıya bırakır, hepsi bir yana sporcuyu sakatlar.

Overtraining yaşamamak için antrenman çizelgenize beslenme periyodunuza ve dinlenmenize dikkat etmeniz gerekir, aksi durumda 1 arpa boyu yol alamazsınız, öte yandan geri gidersiniz.


Yetersiz Antrenman

Asıl olay dengedir, ne çok spor yapmak, nede çok az spor yapmak doğrudur, önemli olan iki tarafta da aşırıya kaçmamak, spora gittiğiniz de az da olsa kas yorgunluğu ve kardiyak yorgunluğu hissetmelisiniz.

Yetersiz antrenman da, ne kas gelişiminiz olur ne dayanıklılığınız artar, ne de güçlenirsiniz, heeeee amaç sosyalleşmekse onu bilemem ;)Egzersizlerinizde Tutarlı Olmamak

  Tutarlı değilseniz, o zaman dünyadaki en gelişmiş bilimsel olarak tasarlanmış egzersiz programına sahip olmanızın hiç önemi yoktur, çünkü gerçekten tutarlı bir şekilde takip etmediğiniz sürece sizin için tamamen işe yaramaz olacaktır.

Haftanın günü her hafta tutarlı bir şekilde takip ettiğiniz bir ' yarım yamalamak antrenman' Programı daha gerçek bir kas kazancı üretecek, daha sonra sadece ara sıra takip ettiğiniz en mükemmel planlanmış antrenman programını meydana getirecektir.


Beslenme Planına Uymamak!

Neden spor yaptığınızı düşünün, kas geliştirmek için mi ? Gücünüzü arttırmak için mi ? Kuvvetinizi arttırmak için mi ? Dayanıklılığınızı arttırmak için mi ? Hangisi olursa olsun beslenme olmadan yapabileceğinizin yarısını bile yapamazsınız. Beslenme düzen ister, beslenme hesap ister ve beslenme plan ister.

Sporda en önemli unsur beslenmedir.

Sitemiz de kalori hesabı yapabilir ve kalorinize uygun beslenme listelerimizden faydalanabilirsiniz


Gerçekçi Olmayan Beklentiler

1. Kısa sürede devasa kaslara sahip olmak.

2. Protein Tozu ile imkansız sonuçlar beklemek.

3. Supplementleri (Takviyeleri) mucizevi ürünler olarak görmek.

4. Kısa sürede yüksek ağırlıkları kaldırmak.

5. Sporcu beslenmesinin sadece tavuk pilavdan ibaret olduğunu düşünmek.

Bunlar gibi onlarca madde eklenebilir Fakat ne demek istediğimi anladığımızı düşünüyorum, kendi gerçeğinizi başkalarıyla kıyaslamayın, gerçekci olmayan beklentilere girmeyin, bu her zaman sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.


Vazgeçmek!

Vazgeçmek kolaydır, hayal kurmak kolaydır, konuşmak kolaydır, çalışmak zevklidir, başarmak güzeldir en güzeli gerçekçi hayallarin peşinden gitmektir.

Olmayacak bir hayal kurarsın kesinlikle ulaşamazsın sonra olmuyor dersin. Halbu ki büyük hedeflere küçük ve gerçek adımlarla gidilir.

Maalesef bu, hayatın ve gerçeğin dengesidir. Herkesin bir an da hayallerine ulaştığını düşünün, işte o zaman kimse üretmez, kimse mücadele etmez, kimse hayalinin peşinden koşmaz.

İşte bizi biz yapan insanların arasında ki farkı belirleyen budur. Sen vazgeç ki! Vazgeçmeyenin değeri anlaşılsın.

Fit Olmaya Giden Sağlıklı Yol'da Fitness Mağduru Kalmasın diye Vicdan Rahatlatıldı felsefesini sizlere en anlaşılır dille aktarıyoruz.

90GündeDevr-iBody Danışmanlık Hizmeti Tıkla


Vicdan Rahatlatıldı

18 yaşımdan 27 yaşıma kadar Fitness, Crossfit, Vücut geliştirme, Cimnastik, Futbol, Yüzme, Tenis, Atletizm in bazı branşları gibi bir çok alanda ikame ettim. 27 yaşımdan bu yana sürdürülebilir, bütüncül sağlıklı yaşama odaklı ilerliyorum. Şimdi 37 yaşımdayım. Fitcifitolur bir aktarımdır, Yaşam tarzıdır, Deneyimdir, daima güncellenen bir yoldur, Sağlıklı yaşam kültürüdür. Bu felsefeyi benimseyen herkes Fitcifitolur’dur.

90GündeDevr-iBody insan Kaynakları Biz Kimiz Bize Ulaş Kişisel Verilerin Korunması

Bizi Takip Edin

© Tüm Hakları YouPerson & Fitcifitolur Firmasına Saklıdır - Gizlilik Politikası
WhatSapp Destek WhatSapp Destek
Firmawebsite

KAPAT
X